Skip to main content

Masterclass Tasarım Eğitimi Alın. Başvuru için tıklayın.

Korona önlemleri gereği artık online şekilde devam etmektedir.

Waterjet Makina Fiyatları 2021

Toplantıdan çıkınca bu bilgiyi de burada bırakayım istedim kendime not şeklinde.

Haziran 2021 itibariyle water jet makinasının güncel fiyatını paylaşacağım. Tabi ki nasıl aldığınıza göre değişse de şartları ile birlikte vereceğim. Şuan ki dolar kuru 8.45 civarı.

Water Jet Fiyatları 2021

  • İkinci El Makinacıdan Alırsanız: Özmaksan ‘dan alırsanız pahalıdır, piyasadan aldığı 2. elleri X 3 yaparak bakım yaptık der satarlar. Özmaksan ‘dan aldığım teklif bugün itibariyle ikinci el waterjet fiyatı 60.000 $ şeklindedir.
  • İkinci El Kapanan Firmalardan Alırsanız: Firmasını kapattığı için makinalarını satan firmaları bulursanız tabi ki çok daha uyguna makinaları alabilmektesiniz. Üst satırda adı geçen makinanın direk birebir kendisini ana satıcı firma aslında iflas ettiği için aslen 20.000 $ a makinayı bize bıraktı ve alabildik. Denk gelme meselesidir fakat her yıl 3-4 firma kapanır denk gelirseniz fırsata dönüşebilir.
  • Sıfır Makinacıdan Alırsanız: Sıfırı direk söyleyebiliriz ki ortalama 120.000 $ ile 150.000 $ arasında değişmektedir. Dolar şuan 8.5 olduğuna göre hesabı yapın.
  • Sıfır Çinden Alırsanız: Hemen yine üst maddede belirilen makina aslında zaten çinden getiriliyor. Fakat yine ilk maddedeki firma gibi uyanık bazı firmalar makinanın sadece motorlarını alıp buradada dilovası taraflarında makina demir parçalarını ve ayaklarını imal ettirerek şimdi söyleyeceğim rakamında %50 sine makinayı malederler. Düzden söyleyeyim, yine bu ay içinde aldığımız teklife göre waterjet makinasını çinden gidip beğenip sipariş ederseniz (gitmeniz şart değil ama güvenlik için) 18.000 $ a makinayı veriyorlar. Know How da dahil gelip kurup teslim ediyorlar. Tek sorun adamlar çince konuşuyor. İngilizce destek alabilirsiniz en iyi ihtimalle.