Skip to main content

Masterclass Tasarım Eğitimi Alın. Başvuru için tıklayın.

Korona önlemleri gereği artık online şekilde devam etmektedir.

Bu yazıda biraz absürt gelse de sırasıyla atlanan birkaç basamak sonrası internetin 3. aşaması olan “hayvanların interneti” ‘nden bahsedeceğim. Kısaca değineceğim çünkü bu bir öngörü.

Belli gelir seviyesinin üzerindeki ve hayatın anlamını kaybetmiş insanların oyuncağı olan hayvanlar için yine bu zenginlerin sözde hayvan severlikleri’ni kullanarak gelir elde etmeye çalışan dijital sektörün üreteceği çok basit bir ağ ve görüntü akış sistemi olacak. Koku, görüntü, ses, etki-tepki simülasyonu ve akıllı ev entegrasyonu ile zenginlere cennet vaadinde bulunan bu şirketler bu işi çok rahatça yapabilecektir.

Sistemin tutarlı ve ayağı yere basan olması da gerekmiyor, çünkü bu kesim zenginler zaten aptal veya aptal olmaya istekli insanlar. Sorgulamaz sadece zevki yaşamak isterler. Firmalar da olmayan şeyleri öyleymiş gibi göstererek “bakın sizi hayvanlarla konuşturucaz” bile diyecektir. Böylece aylık abonelik satışına bir model daha eklenir.

Afrikadaki insanları düşünmeyen bu kitle, evlerindeki fino köpekleri için aylık 100$ hayvan internetine para ödeyecektir.